Apartmány Skala

apartmány skala

Tipy na výlety – Autem

Autem

Autem můžete jet třeba do Semil a pak pěšky okruh Riegrovou stezkou podél Jizery – je to 9,5 km na 3,5 hodiny

Nebo můžete jet na zámek Sychrov(více info o zámku),  do Turnova na zámek Hrubý Rohozec(více info o zámku), na hrad Trosky, na hrad Kost, Humprecht, na Jizerku a nebo třeba do překrásných Bozkovských jeskyní*

Další výlety autem a pak pěšky třeba v Podtroseckých údolích, kdy doporučujeme zaparkovat např. na parkovišti u rybníku Vidlák a odtud: 

Vlakem

Vlakem můžete jet z nádraží Malá Skála směr  Turnov a dále do Českého ráje: Sedmihorky, Hrubá Skála, Rovensko pod Troskami a dál Sobotka nebo Jičín… Nebo jeďte směr Železný Brod a pak směr Jizerky a Krkonoše: Kořenov, Harachov a třeba až do Polska.   

Čtyři osvědčené a námi ověřené výlety vlakem.

  1. Riegrova stezka: Na Malé Skále je retro nádraží, odkud můžete jet do Semil. V Semilech pěšky Riegrovou stezkou podél řeky Jizery do Spálova a ze Spálova zpět vlakem na Malou Skálu. Pěší procházka má 5,7 km a je na 1:45 hod 
  2. Palackého stezka: Jeďte z Malé Skály vlakem třeba do Plavů a odtud pěšky Palackého stezkou podél říčky Kamenice asi 13 km do Spálova a odtud vlakem na Malou Skálu. Můžete zvolit i kratší pěší trasu a to vždy mezi dvěma železničními zastávkami: Třeba mezi Navarovem a Jesenným (nejhezčí úsek) nebo delší úsek mezi Navarovem a Spálovem – to pak pojedete vlakem do Navarova a zpět na Malou Skálu z Jesenného, nebo pak ze Spálova. 
  3. Valdštejn a Hrubá Skála: Vlakem jeďte do Turnova a odtud pěší výlet : Hlavatice – Valdštejn – Hrubá Skála – Sedmihorky a pak zpět  vlakem ze Sedmihorek na nádraží Malá Skála. Tento výlet má pěšky 11 km a je na 3:40 hod.
  4. Trosky, rybníky a skály: Z Malé Skály vlakem do železniční stanice Borek – pěší trasa 14,3 km a je to na 4:20 hod. Nebo kratší procházka na Trosky, která má 8 km a je na 2,5 hodiny – zpět opět vlakem z Borku na Malou Skálu

Autobusem (i autem)

a pak pěšky. Autobus staví u hlavní silnice a odtud můžete buď do Turnova nebo třeba na Jizerku nebo na Vidlák

Z Turnova třeba pěší výlet (zpět vlakem ze Sedmihorek): Hlavatice – Valdštejn – Hrubá Skála – Sedmihorky je to pěšky 11 km a 3:40 hod. 

Z parkoviště Vidlák pěkná pěší procházka kolem rašeliniště a pískovcových skal je to 3,6km a 1:10 hod.

Z parkoviště Vidlák můžete jít překrásný okruh kolem Podtroseckých rybníků je to 8,2 km a 2:25 hod. 

Na Trosky můžete jít od Vidláku okruhem kolem rybníků, na Trosky a zpět je to 11,7 km a 3:34 hod. 

Tyto výlety můžete absolvovat i autem a pak pěšky